Wiercenia geotechniczne
Wiercenia geotechniczne to jeden z kluczowych elementów naszych badań terenowych. Celem wykonania odwiertu jest weryfikacja składu gleby, zbadanie jej struktury oraz ustalenie poziomu wód gruntowych. Znając te parametry dzięki wierceniom geotechnicznym można określić, czy planowana inwestycja może być w bezpieczny sposób zrealizowana w danym terenie lub jakie parametry hydroizolacyjne powinna ona posiadać.
Odwierty wykonywane przez nas są każdorazowo dostosowane do realizowanej na gruncie inwestycji. Głębokość odwiertu w przypadku budowy domu jednorodzinnego, w zależności od tego czy ma być podpiwniczony czy też nie, wahają się w zakresie od 2 do 6 m. Liczba odwiertów jest przez nas indywidualnie dobierana z wykorzystaniem pełnego spektrum wiedzy geologicznej, którą posiadają nasi specjaliści.
Bez względu na rodzaj przeprowadzanej inwestycji, wiedząc jak ważny jest nasz aspekt pracy, zawsze każde zlecenie wykonujemy z zachowaniem szczególnej staranności. Dzięki specjalistycznym urządzeniom posadowionym na autach terenowych jesteśmy w pełni mobilni i możemy wykonać zlecenie w każdych warunkach.
Wiercenia geotechniczne wykonujemy przed budową:
- Budynków mieszkalnych i niemieszkalnych
- Elektrowni wiatrowych i solarnych
- Budynków przemysłowych
- Sieci wodociągowych, gazowych i elektrycznych
- Obiektów liniowych; drogi, linie kolejowe
- Wszelkich innych obiektów inżynieryjnych
Dlaczego warto przeprowadzić badania terenowe gruntu?
Profesjonalne badania geotechniczne, w skład których wchodzą wiercenia geotechniczne warto przeprowadzić przed każdą inwestycją budowlaną. Rzetelnie zbadana struktura gleby pozwala uniknąć istotnych błędów budowlanych, których późniejsza naprawa będzie niemożliwa, lub ekstremalnie droga.
Warto przeprowadzić je przed zamiarem zakupu działki, zwłaszcza, gdy ta ma „atrakcyjną” cenę, aby uniknąć nabycia gruntu, którego struktura składa się z nienośnych piasków. Dzięki badaniom uda się ustalić, czy na terenie działki nie występują ponadprzeciętnie wysokie poziomy wód gruntowych lub czy działka nie jest okresowo zalewana.
Badania terenowe obejmują dodatkowo:
- Pomiary zwierciadeł wody gruntowej
- Pobór próbek gruntu i wody do analizy laoratoryjnej
- Sondowanie dynamiczne i statyczne
- Prowadzenie obsługi geologicznej i nadzór geotechniczny w trakcie realizacji inwestycji